piątek, 28 października 2016

Angielski dla najmłodszych


Po długiej, długiej przerwie, czas na nadrabianie zaległości. Przede mną masa pracy i... zmiany :)

Na początek coś, co akurat moim dziewczynkom bardzo pomoże, a myślę, że każde dziecko, nawet mieszkające w Polsce, powinno również z takich pomocy korzystać. Mowa o książkach po angielsku, od wydawnictwa Usborne.

"Going to a Party. Sticker Book" to książka z czymś, co każdy przedszkolak lubi najbardziej - naklejki :)
Jest to historia rodziny Dunn, opowiadająca o przygotowaniu do przyjęcia z okazji halloween. Poza interesującymi i kolorowymi obrazkami, znajdziemy równie ciekawy i prosty tekst, zapisany czytelną czcionką. Książeczka z powodzeniem może służyć jako pomoc w nauce czytania.
Dzięki przerwom w tekście uzupełnionym obrazkiem, dziecko uczy się nowych słów w obcym języku. Jego zadaniem jest odnalezienie naklejki identycznej jak symbol w czytanej historii. Każda naklejka jest podpisana, dlatego też nawet opiekun nie znający ani słowa po angielsku, będzie mógł pomóc maluchowi w zabawie. Lepiej jednak, kiedy osoba czytająca będzie miała jakieś pojęcie o języku. Dzięki temu unikniemy nauki złej wymowy i ewentualnych nieporozumień w przyszłości.

Inną książeczką dla dzieci w wieku przedszkolnym, wartą naszej uwagi i jedną z ulubionych Emilki, jest "Fingerprint activities", czyli malowanie palcami.
Książeczka składa się ze stron wypełnionych kolorowymi rysunkami tworzonymi za pomocą odcisków i czarnego pisaka. Na każdej stronie mamy krótką informację i/lub polecenie do wykonania. Z boku książeczki znajdziemy 7 gąbeczek nasączonych kolorowym tuszem - całość wyglądanie niezwykle optymistycznie :)

Zadaniem dziecka jest jak w tytule, zamaczać paluszki w gąbeczkach i za pomocą odcisków tworzyć łuski na ciele ryby, ptaszki, zwierzątka itp. Gdy jest potrzeba dorysowania oczu czy szczegółów, za pomocą pisaka w rysowanie może się włączyć rodzic, lub całą pracę dokańcza mały artysta. Nauka poprzez zabawę - rewelacja :)


Ostatnią na dziś pozycją o której chciałam Wam napisać, jest matematyka, czyli "Maths". Ta książeczka będzie idealna dla maluszków - ze względu na grube karty wytrzymujące ślinienie ;)
I obrazki, pomagające zapamiętać pierwsze słowa w języku obcym. Będzie idealna dla starszego dziecka, które uczy się dopiero języka angielskiego i cyferek. Za pomocą zadań i poleceń, nauczy się podstawowych zwrotów, pytań, a także liczb. Cała książeczka pełna jest ciekawych obrazków, które jeszcze bardziej przyciągną uwagę młodziutkich czytelników i małych uczniów.


Z propozycjami wydawnictwa Usborne jeszcze się spotkamy. Ja tylko powiem, że w propozycjach tego wydawnictwa, znajdzie się coś dla czytelników w każdym wieku. Są miękkie książeczki dla najmłodszych, są pozycje dla starszych dzieci rozpoczynających przygodę z nauką i tych, które są na zaawansowanym etapie również, są książki dla dorosłych i płyty do słuchania. Znajdziemy książki tematyczne, aktywizujące tzn. zrób to samo, naklej, narysuj.
Wydawnictwo Usborne na rynek polski proponuje naukę języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, oraz w mniejszym stopniu (mniej wydań na Polskę) portugalskiego, arabskiego, japońskiego, rosyjskiego, chińskiego. Dodatkowo na rynku belgijskim znalazłam książki do nauki niderlandzkiego, co mnie cieszy szczególnie :)

Jeśli chcecie kupić jakąś pomoc dla swojego dziecka - zaczął się rok szkolny, idą święta, zapraszam do Moniki, która zajmuje się rozpowszechnianiem książek w Polsce, służy fachową radą i pomocą :)
ANGIELSKI DLA DZIECI polubcie, oglądnijcie i kupcie ;) A podczas zakupów (do 10 listopada) nie zapomnijcie podać hasła CIEPELKOWO, wtedy czeka na Was 10% rabatu :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo