sobota, 13 sierpnia 2016

Chcę czytać sama!

Na początku same obrazki. Następnie pojedyncze słowa. Z czasem przychodzi pora na opowieści czytane przez rodzica, dłuższe opowiadania, całe książki. Tak rodzi się miłość do książek :) Gdy już trwa, czytanie przez drugą osobę przestaje wystarczać. Chce się samemu czytać, przeżywać...
Idealnymi książkami na początek samodzielnej przygody czytelniczej, są serie "Przyjaciele zwierząt" i "Już czytam" z wydawnictwa Zielona Sowa.
"Przyjaciele zwierząt" to idealna seria dla każdego miłośnika przyrody i zwierząt. Znajdziemy wśród niej opowieści o rysiach, wilkach, itp.

Do naszych rąk trafiła część pt. "Nowy dom zajączków" autorstwa Anieli Cholewińskiej-Szkolik. To opowieść o Pani Helenie, która jest właścicielką schroniska dla zwierząt - Leśny Azyl. Ma ona wielkie serce i nie potrafi odmówić pomocy żadnemu zwierzakowi. Niestety na dłuższe prowadzenie schroniska Pani Helenie zaczyna brakować pieniędzy. Z pomocą przybywa Pani Alicja z Amelką i Wojtusiem. Dzieci dzielnie pomagają mamie i cioci przy zwierzętach, szczególnie przy dwóch małych zajączkach. Jeden z nich jest wyjątkowo płochliwym i kłopotliwym mieszkańcem Azylu w Chabrówce. Czy uda im się pomóc zajączkowi? Czy Leśny Azyl przetrwa? Co stanie się ze zwierzętami, które go zamieszkują? Przeczytajcie :)

"Już czytam" to seria zabawnych opowieści dla dzieci rozpoczynających przygodę z samodzielnym czytaniem. Emilka sama jeszcze nie czyta (próbuje ;)), ale książkę pt. "Andzia i duch pana Baryłki" autorstwa Agnieszki Stelmaszyk, słucha bardzo chętnie. To poniekąd historia o duchach. Czy istnieją naprawdę? Tego nie wiadomo. Niektórzy twierdzą, że tak. Żeby dowiedzieć się jak jest naprawdę, Andzia musi przeprowadzić swoje małe śledztwo.

Dlaczego obie książki są idealne dla dzieci?
Serie, które Wam pokazałam, są zbiorem zabawnych, mądrych i wzruszających historii, napisanych prostym, zrozumiałym językiem. Posiadają wielu bohaterów, z którymi nasze dziecko może się utożsamiać. Obie posiadają dużą i czytelną czcionkę, oraz wesołe, piękne ilustracje. Dodatkowo w serii "Już czytam" na końcu książki znajduje się słowniczek trudniejszych wyrazów.

Ostatnią książką tego wydawnictwa, o której dziś napiszę, jest "Mały świat - w podróży" Marion Billet. Jest ona częścią serii "Mały świat", przeznaczonych dla najmłodszych czytelników. Popatrz - znajdź, to książeczki w których ćwiczymy spostrzegawczość, wyobraźnię, pamięć dziecka, poprzez poznawanie nowych miejsc, potraw, zwierząt, wraz z książkowymi bohaterami.
"Mały świat - w podróży" jest pięknym wydaniem, bardzo kolorowym, wesołym, zachęcającym malucha do oglądania. Krótkie opowieści zapisane są na kolorowych, dosyć sztywnych kartach i oprawione w twardą oprawę.0 komentarze:

Prześlij komentarz

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo