wtorek, 26 lipca 2016

W podróż ze śpiewem na ustach :)

Z czym kojarzą Wam się wakacje dzieciństwa? My nie mieliśmy babci na wsi (a z czasem tam spędzanym, zazwyczaj kojarzą się wakacje moich znajomych), mimo to, wspomnienia mamy super!
Wycieczki z rodzicami, zwiedzanie różnych zakątków Polski, krótkie wczasy, zawsze blisko natury. Takie mam piękne wspomnienia.
Najfajniejsza w nich jednak jest podróż. Gdy jedzie się gdzieś daleko, trzeba ją sobie umilać. Czasem było to liczenie krów za oknem, lub rozpoznawanie marek mijających nas samochodów. Najczęściej śpiewaliśmy! I to jest właśnie najfajniejsze wakacyjne wspomnienie :) Z naszych śpiewów wychodziły czasem różne rzeczy, bo nikt z nas nie jest zawodowym piosenkarzem, jednak śpiew zbliża ludzi, nawet ten z nutką fałszu ;)

W każdą naszą podróż, zabierałam ze sobą śpiewnik - czyli mój osobisty zbiór fajnych piosenek, nadających się do samochodu, oraz wakacyjnych wieczorów. Piosenki musiały być przez nas znane, lubiane i łatwe do zaśpiewania.
Jakiś czas później, obowiązkowym wyposażeniem samochodu była płyta "Smerfne hity" - podejrzewam, że każdy słyszał i zna przynajmniej jeden utwór.

Teraz niestety technika poszła naprzód i w naszych samochodach nie ma możliwości odsłuchania starych kaset, a nasze dzieci mają inne zainteresowania, wymagania i gusty muzyczne. Hanna Montana dla tych ciut starszych, Kraina Lodu dla młodszych, to w tej chwili największe hity. Są oczywiście inne utwory, najczęściej jednak nie wytrzymują ich dźwięku moje uszy, albo moje starsze dziecko nie jest zainteresowane słuchaniem ich.

Na szczęście całkiem niedawno znalazłam płytę, która jest łaskawa dla moich uszu, a Emilce bardzo przypadła do gustu.
"Zapraszamy do zoo" do zbiór rymowanych piosenek w wykonaniu dziecięcej grupy "Kangurki". Każda piosenka opowiada historię zwierzaka, jakiego dziecko poznało podczas wycieczek do zoo. Na płycie znajdziemy utwory z mądrymi tekstami, wpadającą w ucho muzykę, a także podkłady karaoke do samodzielnego śpiewania. Do płyty dołączona jest książeczka z tekstami dla starszych dzieci lub rodziców. Emilce wystarczyło dwukrotne przesłuchanie piosenek, by zapamiętała tekst utworów i śpiewała samodzielnie. Jej ulubione historie to te o tańczącym hipipotamie, krokodylu, zebrze i lwie.
Autorami płyty są Stanisław Witta i Jarosław Woźniczka, a sama płyta wydana została przez Wytwórnie MJM MUSIC PL. Swoją premierę miała 13 maja.

Płytę polecamy gorąco. Towarzyszyła nam podczas tegorocznej, wakacyjnej wyprawy ;)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo