czwartek, 16 czerwca 2016

Opowieści pełne optymizmu :)


Nie każde dziecko ma to szczęście by znać swojego dziadzie i babcie. Czasem zdarza się tak, że nie ma się nikogo. Takim dzieciom bywa smutno podczas szkolnych uroczystości, czy rozmów z kolegami.
Podobnie było z Witkiem, który nie miał już swojego dziadzi. Wszystko zmieniło się w chwili, gdy poznał sąsiada swojego kolegi - Pana Teofila. Zaprzyjaźnił się ze starszym mężczyzną i w ten sposób zyskał też dziadzię. I to takiego, jakiego nie ma nikt!
Pan Teofil znał masę fantastycznych historii, trzymał stary wóz konny, huśtał się na huśtawce i smażył najpyszniejsze na świecie naleśniki.
Historię tej cudownej przyjaźni, oraz ciepłego Pana Teofila poznacie w niezwykle pogodnej książce Renaty Piątkowskiej pt. "Dziadek na huśtawce". Optymistyczna opowieść o tym, że marzenia się spełniają, nawet te, które w pierwszym momencie wydają się nierealnymi.
O kolorowe, pełne życia i humoru ilustracje zadbał Artur Nowicki. Książka w twardej oprawie, z czytelną i dużą czcionką, wydana dzięki Wydawnictwu BIS.


Czy wiecie, że podczas przedszkolnego leżakowania, niektórym dzieciom towarzyszy przyjaciel - czarny lew? Zgadnijcie co zrobi pomysłowy przedszkolak, żeby swoich rycerzy ubrać w odpowiednie szaty? Dowiecie się co to złość, jak zachować zapach mamy na zawsze i poznacie rurowe smoki.
Gdzie? Tego wszystkiego nauczy Was Tomek - rezolutny przedszkolak. W domu, przedszkolu, na podwórku, gdzie się nie znajdzie zawsze ma wiele przygód. Tomek jest bohaterem książki "Opowiadania dla przedszkolaków" autorstwa Renaty Piątkowskiej. Jest to piękna książka wydana nakładem Wydawnictwa BIS, zawierające ciepłe, zabawne opowiadania dla każdego przedszkolaka, które jednocześnie pełnią funkcje terapeutyczne - zaznajamiają najmłodszych z nocnymi strachami, tłumaczą, że potwory nie istnieją, a są jedynie wytworem naszej wyobraźni.
O piękne ilustracje zadbała Iwona Cała.

Obydwie książki są super i gorąco je Wam polecam :)
Dziękuję Wydawnictwu BIS za przesłane egzemplarze.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo