wtorek, 5 kwietnia 2016

Wiersze dla dzieci


"Zwrotki dla Dorotki - Arcyksiążę Fiołków", to zbiór wesołych, barwnych, pobudzających wyobraźnię wierszy dla dzieci, napisanych przez Jana Sztaudyngera - wybitnego twórcę fraszek.
Najmłodszy czytelnik poznaje otaczający go świat dzięki wędrówce po leśnych ścieżkach wyobraźni, z cudownym przewodnikiem - Dorotką - wnuczką Jana Sztaudyngera, dla której przed laty powstały te dziecięce strofy.
Jest to piękne wydanie książki, której treść zapisana jest na dosyć sztywnych i grubych kartach, a całość zamknięta w twardej oprawie. Czcionka jest duża i przejrzysta, z powodzeniem może być wykorzystywana w nauce czytania. Całość wydania jest bardzo optymistyczna, kolorowa, z cudownymi ilustracjami stworzonymi przez Jonę Jung.

Dodatkowo mamy możliwość poznania Dorotki i mistrza Jana, dzięki ilustracjom z archiwum rodzinnego, zamieszczonym na początku i na końcu wydania. Bardzo ciekawy pomysł.
Książka jest super propozycją nie tylko dla najmłodszych czytelników. Polecam serdecznie.
Dziękuję Wydawnictwu Literackiemu za przesłany egzemplarz recenzencki.

2 komentarze:

  1. Wygląda pięknie i bardzo zachęcająco!

    OdpowiedzUsuń
  2. Młodej mojej z pewnością by się spodobała ta książeczka :) Mi podoba się bardzo :D

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo