poniedziałek, 28 marca 2016

O wampirach i nie tylko...


Nie wolno nikogo oceniać po wyglądzie. Przyjaciół poznajemy w chwili, w której najmniej się tego spodziewamy. Nie róbmy drugiemu co nam niemiłe, pokażmy jak powinniśmy się zachowywać.
To główne przesłania jakie niesie ze sobą książka "Julia i tajemniczy sklep Pana Pokrętły" wchodząca w skład serii "Przygody małych marzycieli". Jej autorami są Maud Michel i Jessica Secheret.
Julia to dziewczynka z wadą wzroku, nosząca duże okulary. Staje się przez to obiektem drwin klasowych kolegów, jest smutna i samotna. Pewnego dnia Julia i jej mama przeprowadzają się do niezwykłego miejsca. Ich nowym domem staje się mieszkanie nad sklepem Pana Pokrętły. Jest to sklep z mnóstwem niezwykłych przedmiotów i specyficznymi klientami: Wampirem, Mumią, Wilkołakiem, Czarownicą, Jednookim i Białą Zjawą. Dziewczynka zaprzyjaźnia się ze specyficznymi mieszkańcami i otacza ich opieką. W zamian zyskuje najwspanialszych przyjaciół, uśmiech i spełnia marzenia o halloweenowym balu.
Przepiękna opowieść w której nie ma ani grama strachu. Jest nadzieja i radość. Do tego wspaniałe ilustracje, zapewniają ciekawą lekturę dla dzieci w każdym wieku. Lekturę, która nie tylko odpręża, ale też uczy i daje nadzieję. Jestem pewna, że inne części serii o Przygodach małych marzycieli, są równie ciekawe i warte poznania. Zachęcam do lektury.
"20 bajek do czytania dzieciom przed snem" Tamary Michałowskiej, to wspaniała propozycja czytelnicza nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców.
Krótkie, klasycznie napisane bajki zachwycą każdego. Każda opowiada ciekawą historię, każda historia jest bardzo aktualna i nawiązująca do obecnych czasów, każda z opowieści kończy się morałem. Jest to szczególnie pomocne w przypadku małych pytalskich i dzieci troszkę starszych, z którymi można omówić bajkowe problemy, przełożyć je na świat realny i wspólnie dojść do życiowych wniosków.
A w książce historie o małym trutniu Tymku i jego ogromnej miłości do mamy, o misiu który potrzebował zwrócić na siebie uwagę, o tym, że każdy jest inny, ale razem można wiele zdziałać, o jagodowej przyjaźni i małych pomocnikach, o nadgorliwym kogucie i wiele innych historii.
Przepiękne wydanie ze wspaniałymi, kolorowymi ilustracjami. Książka zachwyci czytelnika w każdym wieku :)

Serdecznie polecam i dziękuję Wydawnictwu Siedmioróg za udostępnione egzemplarze :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo