środa, 10 lutego 2016

Ćwiczenia dla oczu i nie tylko :)


Dzieci od małego powinny ćwiczyć swój wzrok, pamięć i umysł. Dzięki temu lepiej się koncentrują, są spostrzegawcze, mają świetną wyobraźnię i brak problemów z nauką. Świetnym sposobem na trening młodych umysłów są puzzle, lub gra, którą Wam dziś zaprezentuje :)

"Dobble Kids" od Wydawnictwa Rebel, to idealna propozycja dla dzieci, które nie lubią puzzli, a chcą lub powinny ćwiczyć pamięć i koncentrację. Do nas przyjechała "Dobble Kijds - zwierzęta", gra przeznaczona dla dzieci powyżej 4 lat, w którą może bawić się jednocześnie 5 osób.
Polega na jak najszybszym wskazaniu zwierzątka, które znajduje się na karcie zawodnika i pozostałych planszach. Zwierzęta mogą różnić się wielkością, a zadanie wcale nie jest łatwe do wykonania. Mamy 30 kart, 30 zwierząt i ograniczony czas.
Każda karta ma kształt koła, na którym nadrukowane są różne zwierzęta - 6 na jednej karcie. Wykonane są z trwałych, dosyć sztywnych kartoników. Do ich przechowywania służy okrągłe, metalowe pudełko z zamknięciem i nazwą gry. Super pomysł!

Pudełko nie otworzy się samo, dzięki czemu nie pogubimy elementów zestawu i nie zniszczymy ich. W zestawie znajdziecie również książeczkę z zasadami gry.
Warto wspomnieć, że "Dobble Kids" to nie jest jedna gra, lecz zbiór kilku szybkich mini gier, np. zabawa w chowanego, piekielna wieża, niechciany prezent.

Razem z Emilką wybieramy sobie jedną grę, najczęściej jest to zabawa w chowanego. lub też ustalamy swoje własne zasady. Najczęściej ćwiczymy wtedy pamięć i spostrzegawczość, nazwy zwierząt i wskazujemy różnice jakie występują.

"Dobble Kids - zwierzęta" to idealna gra dla całej rodziny. Może kupić ją na stronie sklepu wydawnictwa KLIK polecamy serdecznie i dziękujemy Wydawnictwu Rebel za przekazany egzemplarz ;)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo