niedziela, 6 grudnia 2015

Świąteczne propozycja od Wydawnictwa Siedmioróg

Powoli zbliża się połowa grudnia. Czas rodzinnego ciepła, świąt, prezentów, ale też świątecznych historii, które warto przekazać naszym dzieciom. Dlatego dziś mam dla Was kilka książkowych propozycji, idealnych na zbliżający się czas.
"7 tajemnic Świętego Mikołaja", to zbiór fantastycznych opowieści o życiu tego miłego staruszka, o prezentach i wszystkim tym, co chciałyby wiedzieć dzieci.
Najmłodsi poznają proces powstawania prezentów, dowiedzą się w jaki sposób te prezenty znajdujemy w każdym domu, a także poznają codzienne życie Mikołaja i to, czym zajmuje się w okresie poza świątecznym.
Bajki wiernie ukazują polskie tradycje, przywracają wiarę w marzenia, są napisane z humorem i fantazją, a dodatkowo stają w obronie wartości chrześcijańskich.
"7 tajemnic Świętego Mikołaja" autorstwa Adama Zaborzyckiego, to książka o jakiej marzy każde dziecko. Jest pięknym wydaniem, wzbogaconym o realne, piękne ilustracje Marty Długołęckiej, nawiązujące do Polski i polskiej tradycji.Inną świetną propozycją dotyczącą zbliżających się świąt, są "Najpiękniejsze opowieści o Świętym Mikołaju". To zbiór kilku bajkowych opowieści, w których poznamy m.in historie małych Paluszków, gospodarza Stefana, Marysię, Stasia i Świętego Mikołaja.
Dzieci poznają podbiegunową fabrykę zabawek, przeżyją głębię Świąt Bożego Narodzenia, zobaczą jak wygląda praca Reniferów.
Każda bajka zakończona jest krótkimi wersami kolęd, co dodatkowo wprowadza nas w świąteczną atmosferę.
Całości dopełniają przepiękne, kolorowe, świąteczne ilustracje, kredowy papier i twarda oprawa książki.


"Kalendarz adwentowy" Zbigniewa Dobosza, to kolejna świąteczna propozycja warta uwagi. Książeczka typu zrób to sam, jest przeznaczona dla dzieci w wieku 4-8 lat. Najmłodsi nie będą mieli problemu ze stworzeniem swojego kalendarza, gdyż cały proces odbywa się bez użycia kleju i nożyczek.
Poszczególne części kalendarza wyciskamy w miejscu nacięć, zaginamy w zaznaczonych odcinkach i łączymy z kolejnymi częściami. Kalendarz jest bardzo kolorowy, wykonany z dosyć sztywnego papieru. Nim go powiesicie, warto żeby poleżał kilka dni otwieranymi okienkami do dołu. Dzięki temu będą one ładnie przylegać.
Jedynym minusem dla mnie jest wypełnienie poszczególnych dat. Część sentencji kojarzy mi się z I Komunią, część jest moim zdaniem zbyt poważna dla 4- czy 5-latka.
Wszystkie książki otrzymałyśmy od Wydawnictwa Siedmioróg - bardzo dziękujemy :)

7 komentarzy:

 1. Te książeczki są takie piękne, jak czytam dzieciom na dobranoc to sama się nim trochę czuje. Cudowna magia świat...

  OdpowiedzUsuń
 2. "7 tajemnic.." mamy i polecamy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie się prezentują Wasze książeczki!
  Szczególnie zaintrygowała mnie pierwsza, "7 tajemnic Świętego Mikołaja" :)
  Sama chętnie poszukam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mówiąc szczerze, dla nas jest najpiękniejsza :)

   Usuń
 4. Dziękuję za inspiracje :) Właśnie szukam jakiś nowych, bożonarodzeniowych lektur!

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo