poniedziałek, 7 grudnia 2015

Przepiękne książki dla małych wrażliwców i nie tylko

Przychodzą takie chwile, w których dzieci (zwłaszcza te młodsze) zaczynają zadawać wiele pytań. Chcą poznać sprawy i uczucia, których nie znają lub do końca nie rozumieją. Na nas leży obowiązek wytłumaczenia, pomocy w zrozumieniu. Czasem może być ciężko i w takich chwilach z pomocą przychodzi rodzicom literatura :)
"Maja i jej świat" to fantastyczny zbiór książek z opowieściami pomagającymi dzieciom zrozumieć najważniejsze i najczęstsze ludzkie uczucia.

W skład zbioru wchodzą następujące części: wyobraźnia, ciekawość, wspomnienia i uczucia. Dwie ostatnie miałyśmy przyjemność poznać i przeczytać.

Maja na wycieczce z rodzicami. Szczęście spowodowane widokami, wolność podczas podróży, przerażenie, spokój, zmęczenie. Masa emocji z którymi styka się mała dziewczynka. Ta niezwykła opowieść pozwala naszym dzieciom poznać emocje, jakie mogą odczuć w danej chwili.O tym wszystkim przeczytamy w części o "Uczuciach". Na końcu książki znajdziemy propozycję 3 ćwiczeń, które pomogą dziecku zrozumieć i przekazać uczucia. Jest również przewodnik dla rodziców, dotyczący różnic między emocjami, uczuciami i nastrojem, pomagający rozpocząć rozmowę z dzieckiem i dający wskazówki jak tłumaczyć, by najmłodsi mogli łatwo zrozumieć dane zagadnienie. Ostatnia strona to sentencje dotyczące strachu, zaufania, miłości, szczęścia i radości.


Maja wspomina urodziny babci. Prezent, który dla niej przygotowała, radość babci, wspólnie spędzony czas. Te chwile jednak nigdy nie wrócą. Babcia odeszła i pozostały po niej tylko cudowne wspomnienia.

O tej historii przeczytać możecie w części pt. " Wspomnienia". Podobnie jak poprzednio, na końcu książki znajdziemy propozycje 3 ćwiczeń, przewodnik dla rodziców dotyczący rozmowy o wspomnieniach, oraz pamięci, a także sentencje.Obie książki (cała seria zapewne również) to przepiękne wydania w twardej oprawie, z cudownymi i wyjątkowymi ilustracjami, które bardzo przypadły mi do gustu - przywołują na myśl rysowanie węglem, szkice itp. Karty wykonane są z papieru kredowego.
Już dawno nie miałyśmy tak pięknych książek. Emilce szczególnie spodobała się część dotycząca wspomnień, gdyż zbiegła się u nas z podobnym, smutnym wydarzeniem...

"O chłopcu który wpadł do książki", której autorem jest Peter Carnavas, to kolejna niesamowita książka jaka trafiła w nasze ręce.

Opowiada o chłopcu, który szuka odpowiedzi na trudne pytania, znajduje je i przy okazji odkrywa jak cudowne jest życie i jaki jest jego sens. By to wszystko zrozumieć, musi minąć jednak wiele czasu, chłopiec staje się mężczyzną i spotyka na swojej drodze osoby, które mają większy lub mniejszy wpływ na jego życie, np. żona i ktoś, w czyich oczach zobaczył cały świat...Przepiękna, choć krótka historia, ale bardzo wzruszająca i pozytywna. Dodatkowo piękne ilustracje i wydanie - kredowy papier i twarda oprawa. Ta książka chwyciła mnie za serce!

Powyższe książki, to idealne propozycje dla każdego. Te i inne książki, dostosowane do wieku czytelnika, zostały wydane przez Wydawnictwo Adamada - warte polecenia!!
Dziękujemy za przesłane egzemplarze :)\

Wyniki konkursu DEMSA:
Gratulacje :) Poniższe osoby proszę o podanie wymaganych danych na mail :) Czekam do wtorku :)
lili
PATRYCJA
Ewelina Musiał

4 komentarze:

 1. Te książki wydają się być fantastyczne. Tak trudno czasem rozmawiać z dziećmi o emocjach, wytłumaczyć pewne sytuacje, książeczki zdecydowanie to ułatwiają. Chętnie uzupełnię półkę Hani o te pozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam wydawnictwo u nas inna jest seria :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. o jejku :) ale się cieszę bo Mai się Demsa przyda <3
  apropo MAI - mamy całą serię tych książeczek i uważam, że są fenomenalne :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo