piątek, 27 listopada 2015

Idealny kosmetyk do skóry przesuszonej, z AZS i nie tylko + KONKURS

Na problemy skórne narzekać raczej nie powinnam. Najgorsze co mnie spotyka, to zbyt przesuszona skóra i uwierzcie, to naprawdę potrafi nieźle dokuczyć. Zwłaszcza w okresie zimowym, czasem aż mi wstyd...

Próbowałam już różnych specyfików mających na celu nawilżenie, zatrzymanie wody na dłużej i ujędrnienie skóry. Część nie działała wcale, inne pomagały chwilowo, były i takie, które nawilżyły na dłuższy czas, a później nie wiadomo czemu przestawały pomagać.

Kilka tygodni temu, dostałam propozycję przetestowania kosmetyków DEMSA i postanowiłam spróbować. DEMSA to dermokosmetyki stworzone głównie z myślą o dzieciach z AZS (mogą być stosowane powyżej 6 miesiąca życia), a także osobach o skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Kosmetyki są przebadane dermatologicznie i klinicznie, nie zawierają sterydów i parabenów, są również hipoalergiczne. Nie znajdziemy w nich substancji zapachowych ani barwników. Trochę żałuję, że brak w nich zapachu, ale z drugiej strony spodziewałam się gorszych wrażeń ;) Wiadomo jednak, że coś za coś.

W paczce jaka do mnie przyjechała, znalazłam:
* intensywny balsam łagodzący swędzenie
* krem do ciała
* krem do twarzy
* preparat do mycia

Preparat do mycia:
Jest dosyć gęstej, ciągnącej się, lepkiej konsystencji w kolorze żółtym. Efekt nawilżenia nie następuje od pierwszego użycia, ale gdy już się pojawi, to naprawdę zaskakuje. Skóra jest dobrze chroniona i nawilżona. Chociaż z początku nie byłam do niego przekonana, głównie ze względu na konsystencję, teraz jestem zachwycona. Dodatkowy plus to jego wydajność.

Krem do ciała:
To świetne uzupełnienie preparatu do mycia. Pachnie bardzo przyjemnie (co mnie zaskoczyło), jest gęsty, w kolorze kremowym. Wchłania się bardzo szybko, pozostawiając skórę delikatną w dotyku i dobrze nawilżoną. Z łatwością się rozprowadza i nie wnika od razu, ale zostawia na skórze warstwę ochronną. Również plus za wydajność.

Krem do twarzy:
Nie pachnie, ale nie jest to jakiś wielki minus. Jest bardziej lejący, lżejszy, o barwie kremowej. Świetnie się rozprowadza i bardzo szybko wchłania. Skóra po jego zastosowaniu nie świeci się i nie jest tłusta. Bardzo dobrze nawilża!


Intensywny balsam łagodzący swędzenie:
Korzystałam z niego najmniej i tylko na wybrane partie ciała, ale spełnił swoje zadanie w zupełności. Jest rzadki, lekki, w kolorze brązowym. Wchłania się bardzo szybko, pozostawiając skórę nawilżoną i bez objawów uporczywego swędzenia, przez długi czas.

Więcej o marce i kosmetykach możecie przeczytać na stronie producenta www.demsa.pl kupić je możecie w aptekach.

KONKURS

Mam dla Was 3 zestawy kosmetyków DEMSA, w skład których wchodzi: preparat do mycia, krem do ciała, intensywny balsam łagodzący swędzenie i poradnik pielęgnacji skóry atopowej. 
Wystarczy, że pod tym postem odpowiecie na dwa pytania:

1. Czy Ty lub ktoś z Twojej rodziny/znajomych ma AZS?? (Tak/Nie)
2. Jakie jest Wasz ulubiony rytuał pielęgnacyjny?? (Twój/Dziecka)

Konkurs trwa w dniach 27.11-4.12 23:59, następnie wybieram trzy szczęśliwe odpowiedzi i ogłaszam wyniki w tym poście w ciągu 2 dni.

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.
Proszę również o udostępnienie plakatu na FB i ewentualnie IG.


Powodzenia! :)

Regulamin konkursu DEMSA

I. Postanowienia ogólne
 1. Niniejszy Regulamin (dalej: „Regulamin”) określa warunki, na jakich odbywa się konkurs pod nazwą Dermokosmetyki Demsa.
 2. Organizatorem konkursu jest Bloger wraz z Nuorder Sp. Z o.o. – agencją działającą na zlecenie USP Zdrowie sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Poleczki 35, kod 02- 822, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod nr KRS 347815, kapitał zakładowy 60.114.900 zł, NIP 701 021 92 41.
 3. Fundatorem nagród w Konkursie jest USP Zdrowie.
II.Uczestnicy konkursu
 1. Uczestnikiem Konkursu może być osoba, spełniająca następujące kryteria: – pełnoletnia osoba fizyczna, – posiada pełną zdolność do czynności prawnych,
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora oraz osoby spokrewnione lub spowinowacone z twórcą pytań konkursowych – Blogerem.
 3. Uczestnik konkursowy wraz z dodaniem zgłoszenia konkursowego potwierdza iż zapoznał się z niniejszym Regulaminem, akceptuje go oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia Konkursu i doręczenia nagrody, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 1182 ze zm.),
III. Zasady konkursu
 1. Konkurs rozpoczyna się wraz z zamieszczeniem notki konkursowej na stronie internetowej – blogu prowadzonej przez Blogera.
 2. Udział w Konkursie jest bezpłatny i dobrowolny.
 3. Zadaniem w Konkursie jest :
 4. a) Udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie, która znajduje się na blogu w publikacji dot. produktów Demsa.
 5. b) Odpowiedź ma zostać umieszczona w komentarzu pod w/w notką.
 6. c) Odpowiedź nie może być skopiowana od innego uczestnika konkursu.
 7. Spośród wszystkich odpowiedzi Bloger wybierze trzy najbardziej kreatywne.
IV. Nagrody w konkursie
 1. Nagrodą w konkursie jest zestaw produktów Demsa zawierający: Preparat do mycia, Krem do ciała, Intensywny balsam łagodzący swędzenie oraz poradnik pielęgnacji skóry atopowej Demsa o wartości brutto 132,20 PLN. Zostaną przyznane 3 nagrody.
 2. Nagrody w Konkursie nie podlegają wymianie na inną nagrodę oraz niemożliwa jest wypłata równowartości nagrody.
 3. Osoba, której przyznano nagrodę rzeczową, o której mowa w niniejszym paragrafie, powinna skontaktować się z blogerem w wiadomości prywatnej podając poniższe dane:
– Imię i nazwisko
– Adres dostarczenia przesyłki
– Numer telefonu dla kuriera
– Numer pesel na potrzeby rozliczenia podatku od nagród
 1. Bloger zobowiązany jest do przekazania listy zwycięzców wraz z danymi osobowymi, o których mowa w powyższym podpunkcie drugiemu organizatorowi konkursu – NuOrder.
V. Zasady przyznawania i wydawania nagród
 1. Jeden Zwycięzca może otrzymać tylko jedną nagrodę, o której mowa w punkcie IV.
 2. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej przez Blogera, za pomocą komentarza pod ankietą znajdującą się na blogu.
 3. W odpowiedzi na opublikowany komentarz Zwycięzca jest zobowiązany w ciągu 2 dni przesłać Blogerowi na wskazanego maila dane adresowe do wysłania nagrody.
 4. NuOrder wyśle Zwycięzcy nagrodę pocztą kurierską w terminie 30 dni od dnia otrzymania danych adresowych.
 5. NuOrder ponosi koszty przesyłki nagród przyznanych w Konkursie.
 6. Zwycięzca, przy odebraniu nagrody zobowiązuje się do sprawdzenia przesyłki. Jeżeli przesyłka jest uszkodzona, Zwycięzca zobowiązany jest do spisania protokołu szkody, który posiada kurier. Bez protokołu szkody Organizator nie może rozpocząć procedury zwrotu ani reklamacji uszkodzonej przesyłki.
 7. Zwycięzca może zrzec się prawa do wygranej nagrody, jednakże nie może przenieść prawa do nagrody na osobę trzecią, bądź żądać zamiany nagrody na ekwiwalent pieniężny ani na żadną inną formę rekompensaty.
 8. Organizator podejmuje tylko jedną próbę dostarczenia nagrody.
 9. Nagrody stanowią przychód w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. Nr 80, poz. 350 ze zm.).
 10. Organizator przyzna każdemu zwycięzcy Nagrody dodatkową nagrodę pieniężną w wysokości 11,11 % wartości nagród przeznaczoną na pokrycie podatku dochodowego. Nagroda pieniężna nie zostanie wypłacona zwycięzcy, lecz zostanie pobrana przez Organizatora na poczet zryczałtowanego podatku dochodowego i odprowadzona do właściwego urzędu skarbowego.
VI. Prawa i obowiązki uczestników
 1. Uczestnik jest zobowiązany przestrzegać niniejszego Regulaminu.
 2. Wszelkie naruszenia Regulaminu Konkursu mogą skutkować wykluczeniem Uczestnika z udziału w Konkursie.
 3. Niedopuszczalne jest podejmowanie przez Uczestników działań sprzecznych z prawem, sprzecznych z zasadami współżycia społecznego, uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe lub naruszających zasady etykiety.


10 komentarzy:

 1. 1. TAK Moja Córeczka (skrajny wcześniak 25 tc 660 gram) ma AZS
  2. Najlepszy i najprzyjemniejszy rytuał do masaż ciałka mojej Księżniczki

  OdpowiedzUsuń
 2. Nasza Maja ma AZS i niestety ostatnio bardzo się zaostrzyło :(
  Maja uwielbia kąpiel - gdy woda delikatnie obmywa jej ciałko, przynosząc ulgę. Uciechy w wodzie jest co niemiara bo kąpielowi przyjaciele umilają ten rytuał przenosząc dziewczynki w podwodny świat.

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Tak
  2. Relaksacyjna kąpiel, a po niej masaż olejkiem przez ukochaną osobę :-P

  OdpowiedzUsuń
 4. 1.Nie znalam tych kosmetyków aż do przeczytania Twojego posta :)
  2.Kąpiel w przeróżnych olejkach a potem łagodzący balsam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapomnualam dodac w 1.Tak mój syn ma AZS

  OdpowiedzUsuń
 6. 1.AZS mam ja i niestety prawdopodobnie moja córeczka tez
  2. Kapiel w pachnacej pianie przy zapachowej swieczce

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Niestety synek ma AZS od 2 miesiąca życia
  2. Nasz rytuał:

  D-elikatnie kąpiemy Michasia w
  E-molientach natłuszczających skórę
  M-asujemy całe ciałko ciepłymi dłońmi
  S-marujemy kremem przeznaczonym dla
  A-topowej skóry

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Nie, ale mamy tendencje do podrażnień i przesuszonej skóry (zarówno córa, jak i ja niestety).
  2. Nasz ulubiony rytuał to wspólne balsamowanie :) Po kąpieli - ja pod prysznicem, córa pięcioletnia w wannie - obie wskakujemy w pidżamy i najbardziej narażone na podrażnienia miejsca kremujemy :] Dłonie, łokcie, kolana, stopy i twarz to podstawa. Uwielbiam ten czas spędzony z moją małą kobietką ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Tak ja
  2. Dłuuuuga kąpiel w wannie pełnej pachnącej piany, a po niej cała masa balsamów/kremów odpowiednich do danej części ciała. Szkoda tylko że taki wieczór SPA zdarza się raz na ruski rok a na co dzień musi wystarczyć szybki prysznic ;))

  OdpowiedzUsuń
 10. dla mnie idealnym kosmetykiem dla skory z azs jest krem Latopic, stosuje go do twarzy i szczegolnie suchych miejsc, a reszte ciala nawilzam emulsja do ciala Latopic, to emolienty ktore mozna stosowac u dzieci od 1 dnia zycia, wiec smaruje min rowniez mojego maluszka! emolienty Latopic dzialaja bardzo dobrze na skore, nie tylko ja nawilzaja ale rowniez lagodza podraznienia i chronia przed gronkowcem i innymi zakazeniami skory, ktore zdarzaja sie przy azs!

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo