poniedziałek, 16 listopada 2015

A... co na ściany??

Całkiem niedawno pojawił się tu wpis o mieszkaniu i kolorystyce ścian. Szczerze przyznam, że po Waszych komentarzach i sugestiach, jeszcze bardziej zapragnęłam zmian :) Nie wiem czy tutaj (o tym kiedy indziej) i ewentualnie kiedy, ale niewątpliwie mieszkanie trzeba będzie odświeżyć.

Marzą mi się jasne ściany. Białe ;) Ale nie chcę żeby było sterylnie i szablonowo. Chciałabym do wnętrz wprowadzić świeżość, kolor, radość i coś swojego - naszego :)
Od dawna jako pierwszy do zmian nadaje się pokój dziewczynek. W tej chwili mają beżowo-błękitne ściany, z różnymi naklejkami i czarno-brązowe meble. Meble z wielką chęcią wymieniłabym na jaśniejsze (ewentualnie okleiła jakąś ciekawą okleiną), dołożyłabym zamykaną półkę na naszą anielską kolekcję. Ściany widzę białe, z kolorowymi dodatkami, a na jednej z nich jakieś kolorowe naklejki. Tym razem jednak nie każda z innej "parafii", ale jedna duża, może nawet pastelowa, chociaż prędzej w żywych barwach, przestawiająca drzewo? Domek? Coś w tym stylu :)

Jeśli chodzi o mój pokój, pełniący jednocześnie funkcję pokoju dziennego, to przede wszystkim chciałabym zerwać te dziwne chropowate tapety, czy też tynk ozdobny, tak żeby ściana była gładka. Kolor żółty zastąpiłabym... białym ;) I najważniejsze. Na jednej ze ścian myślałam o dużej naklejce ściennej, typu dmuchawiec. Jednak po głowie krąży mi jeszcze pomysł fototapety, zwłaszcza takiej przedstawiającej moje ukochane góry, czy widok z nimi związany :) Ale przeglądając różne strony, znalazłam masę innych pięknych - leśna droga, woda, plaża - na http://www.centrumtapet.pl/ jest ich masa i ciężko byłoby się zdecydować na jedną :)
Taka fototapeta to z jednej strony strach, bo to nowość i nie wiadomo jaki będzie finał, z drugiej czytałam, że dobrze dobrana, jest ciekawą zmianą i ozdobą, a co najważniejsze, powiększa małe pomieszczenia. W moim przypadku byłoby to idealne rozwiązanie.

Jedno jest pewne - zmiany są nieuniknione :)

Macie fototapety??

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo