poniedziałek, 12 października 2015

Zostań marzycielem i znajdź odpowiedzi na dziecięce pytania :)

Dzisiejszy wpis będzie typowo książkowy :) Mam dla Was, a konkretnie Waszych pociech w wieku 4+, garść fantastycznych propozycji od Wydawnictwa Skrzat.

Na początek bajki dla każdego dziecka i nie tylko :) W przypadku młodszych pociech, rodzice również będą zaangażowani w czytanie :)
"Jak pies z owieczką" Hanny Łąckiej, to zbiór opowieści o ciekawskiej, strachliwej i małej owieczce Hali i jej przyjaźni ze starszym, doświadczonym pieskiem Farmkiem.
Hala ma wiele przygód i z powodu swojej ciekawości często wpada w tarapaty. Na szczęście zawsze może liczyć na swojego przyjaciela i jego mądrość życiową.
Każda opowieść to mądre przesłanie dla najmłodszych czytelników, np. o tym, że nie należy jeść nieznanych rzeczy, nie wolno bez mamy wybierać się na spacery, a najlepszy przyjaciel potrafi pojawić się przy nas znienacka.

Każda bajka zakończona jest przykładowymi pytaniami o usłyszanej historii i propozycjami prac plastycznych. "Jak pies z owieczką" to przepiękne wydanie z cudownymi ilustracjami Alicji Kaczmarskiej-Strzebońskiej. Twarda oprawa, kredowy papier i duża, wyraźna czcionka. Na końcu książeczki znajdziemy plansze do wycięcia, a na nich kukiełki, idealne do mini teatrzyku i innych prac z dziećmi. Książka idealna dla rodziców i nauczycieli przedszkolnych.

"To się w głowie nie mieści" Piotra Nowickiego, to propozycja dla małych marzycieli. Zastanawialiście się kiedyś co można robić gdy się jest małym? Szukaliście w chmurach znajomych kształtów? Potraficie narysować dźwięk? A ciszę? A może jesteście zdolni wyobrazić sobie świat bez... prądu? Koła? Jeśli tak to brawo! Jeśli nie, to mam dla Was idealny podręcznik :)
Znajdziecie w nim mądre, pobudzające wyobraźnię teksty i ciekawe ilustracje Alicji Musiał, które wspólnie uczą kreatywnego myślenia, pobudzają wyobraźnię i podpowiadają jak patrzeć, by zobaczyć rzeczy nieoczywiste. Książka dla wszystkich dzieci - młodszych, które swoją wyobraźnię będą rozwijać z pomocą rodziców i starszych, które wracać do niej mogą kilkakrotnie. Ta książka nigdy się nie znudzi!

"Maja poznaje świat" autorstwa Magdaleny Zarębskiej, to dwa niewielkie tomy opowieści o Mai - dziewczynce w wieku przedszkolnym, jej mamie Zuzi i tacie Wojtku.
Maja jak każde dziecko ma wiele pytań, na które jej rodzice starają się udzielić mądrych i prostych w zrozumieniu odpowiedzi.
W serii "Co się wydarzy w przyszłości" Maja poznaje zagadnienie przemijania i śmierci, idzie pierwszy raz do dentysty i uczy się, że nie wszyscy ludzie są jednakowi.


W serii "Chłopcy i dziewczynki" poznaje różnice między płciami, rozpacza nad swoim imieniem, towarzyszy mamie w zakupach, podczas których się gubi i wymyśla nowe potrawy.
W obu książeczkach o piękne ilustracje zadbała Renata Grzybek. To świetna propozycja dla rodziców małych przedszkolaków i nie tylko. Pomaga udzielić odpowiedzi na codzienne, niekoniecznie proste pytania.


Na koniec propozycja dla dzieci zaczynających przygodę z liczeniem i pisaniem, oraz dla tych, którzy taką przygodę chcieliby zacząć.
"Bajeczne cyferki" Wiesława Drabika, to zbiór zabawnych wierszyków wzbogacających słownictwo i wspomagających naukę liczenia. Każda strona to nowa cyfra i zadania z nią związane - pisanie, kolorowanie, szlaczki. Wszystko to pomaga w nauce zapisu cyfry i utrwaleniu jej w pamięci.
"Bajeczne literki" to zabawne wierszyki wzbogacające słownictwo, dużo bajkowych ilustracji do kolorowania i każda strona z nową literką i nowymi szlaczkami. Wszystko ułożone jest tak, by zachęcić dziecko do pisania i czytania.
Dodatkowo obie książeczki zawierają naklejki, które wraz z rysunkami do uzupełnienia, zachęcają dziecko do nauki i ćwiczą umiejętność logicznego myślenia.
Bardzo fajne propozycje do pracy w domu i przedszkolu :)Dziękuję Wydawnictwu Skrzat za przekazane egzemplarze.


5 komentarzy:

 1. Książeczkę o owieczce czytamy ostatnio bardzo często, Martynka ją polubiła ;))

  OdpowiedzUsuń
 2. O Maja poznaje świat- może być ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest super :) Głównie przez rezolutną Maję i jej przemyślenia :)

   Usuń

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo