poniedziałek, 26 października 2015

Rory's StoryCubes - Muminki - recenzja gry

Dziś mam dla Was propozycję kolejnej gry, która idealnie wypełni rodzinny czas w długie, jesienno-zimowe wieczory.
Kości opowieści, czyli "Rory's StoryCubes - Muminki", to propozycja dla każdego, kto ma bogatą wyobraźnię i nie straszne mu wymyślanie najróżniejszych historii. W tym wypadku sami tworzymy własną opowieść o Muminkach.
Zalecany wiek graczy to +6 lat, ale i tym razem moja czterolatka poradziła sobie bez problemu. Historie o Muminkach dopiero poznaje, nie przeszkadza jej to jednak w tworzeniu własnych. Szczególnie przy pomocy jej nieograniczonej wyobraźni. Ilość uczestników zabawy nie jest określona. Bawić się może samo dziecko, cała rodzina, a nawet szkolna klasa.
W skład gry wchodzi 9 kostek z motywami z Muminków, instrukcja i pojemnik na kostki. Każda kostka posiada 6 różnych, wytłoczonych wzorów w kolorze niebieskim. Są to symbole z którymi zetkniemy się podczas czytania przygód tej niecodziennej rodzinki.

W momencie kiedy napotkamy trudności z rozpoznaniem symboli, mamy wsparcie w postaci mini ściągi w instrukcji gry. Możemy również sami wymyślać znaczenie obrazków na kostkach.
Jeśli chodzi o same kostki, są one bardzo starannie wykonane, o zaokrąglonych bokach, są również dosyć ciężkie. Zamknięte w specjalnie do tego przeznaczonym pudełeczku.


Jak grać?
Rzucamy dziewięcioma kostkami, następnie rozpoczynając opowieść od kostki wskazującej na pogodę lub porę roku. Kostki warto podzielić w ten sposób, żeby trzy pierwsze były początkiem historii, trzy kolejne środkiem, a trzy ostatnie jej zakończeniem, Więcej wskazówek znajdziecie w instrukcji załączonej do opakowania.

O czym musimy pamiętać?
Najważniejsza zasada to żadnych złych skojarzeń. Wymyślona historia musi być wesoła i optymistyczna. Nie trzymajmy się twardo znaczenia symboli na kostkach, tzn. beczka nie musi być tylko beczką. Może być skrzynią skarbów, beczką na zapasy Mamy Muminka, przyrządem do ćwiczeń, schowkiem itp.
Warto wiedzieć, że do tej gry dołączyć możemy kostki z innych części "Rory's StoryCubes", a wybór mamy naprawdę duży.

"Rory's StoryCubes - Muminki", to gra wydana przez Wydawnictwo Rebel, kupicie ją TU. Jest naprawdę rewelacyjna i daje nieograniczone możliwości zabawy.

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Rebel za przekazanie egzemplarza do testów.

2 komentarze:

  1. Wygląda to ciekawie. Muszę popatrzeć za tymi grami tutaj albo podobnymi. Nie ukrywam, że memory, jenga i domino zaczynają mi działać na nerwy. Doro dzień w dzień musi zagrać choć raz a potem jeszcze kilka "ostatnich razy". Byłam już w sklepach z zabawkami i grami i nie mogę znaleźć żadnej normalnej gry dla Młodego. Jak są to jakieś elektroniczne i to powyżej 6 lat, albo typu krokodyl u dentysty czy króliki i marchewki (w takie coś można zagrać raz, góra dwa - potem NUUDA). Parę lat temu można było kupić księgi z grami planszowymi i to było ekstra, można było grać i grać. Teraz nie mogę trafić na nic takiego. Dziwne.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oj zgadzam się z Tobą. Teraz jest dużo gier interaktywnych, a mało takich zwyczajnych planszówek. Nie wiem, może ja mam dziwne dziecko, ale ona też szybko nudzi się takimi nowoczesnymi grami, natomiast w planszówki, chociaż do niektórych jest za mała, może grać i grać i grać. Podobnie jak w tą, czy poprzednią o której pisałam :)

      Usuń

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo