środa, 21 października 2015

Czytaj dziecku, czytaj sobie :)

O dobrodziejstwach książkowych każdy słyszał. Nie każdy jednak jest do nich przekonany, nie każdy stara się stosować do zaleceń czytelniczych. A mają one wspaniały wpływ na nasze dzieci - rozwijają ich wyobraźnię, ćwiczą pamięć, koncentrację i spostrzegawczość, wzbogacają słownictwo. Mają także wspaniały wpływ na nas - poza pozytywnymi aspektami czytania wymienionymi powyżej, dodać mogę również odprężenie i odstresowanie się - gorąco polecam!

Czytać uwielbiamy obie, wąchać książki podobnie. Ogromnie cieszę się, że udało mi się zaszczepić w córci moją miłość do literatury.
O pytaniach jakie dostaję na temat książek, zdziwieniu niektórych młodych mam na temat czytania noworodkom i czytaniu w ogóle, już pisałam. Dziś nie zamierzam się powtarzać, ani Was zanudzać. Chciałabym jednak zaprosić każdego na super wydarzenie. Czytelnicze oczywiście :)

W dniach 22-25 października w Krakowie, będą miały miejsce 19. Międzynarodowe Targi Książki. Masa wystawców, wydawnictw, spotkania z autorami, nowości - idealne miejsce i czas dla książkowych maniaków ;) Więcej o Targach i całym programie, poczytać możecie TU

Szczególnie chciałam Was zaprosić na stoisko naszego ulubionego wydawnictwa (szczególnie Emilkowego) - Wydawnictwa BIS :) My będziemy w czwartek i bardzo żałuję, że nie damy rady być w weekend. Dlaczego? Dlatego, że w sobotę i niedzielę będzie można spotkać naszych ulubionych autorów, m.in. Joanna Wachowiak, autorka wspaniałej książki "Historyjki dla małych uszu", której recenzję możecie przeczytać TU i TU, a także "O czym nie śniło się dorosłym" TUTAJ nasza recenzja.
Kolejną autorką z którą będziecie mogli się spotkać i porozmawiać, jest Renata Piątkowska, która napisała jak dotąd ulubioną książkę Emilki "Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie" TU poczytać o niej więcej, jeśli oczywiście jeszcze nie mieliście okazji jej poznać :)
Dodatkowo na Targach premierę będzie miała nowa książka Joanny Wachowiak pt. "Bartek, Lenka i sny".
Jestem pewna, że będzie to kolejny hit, tym bardziej, że do książki dołączona jest płyta z wersją audio, którą czyta Jacek Kawalec. Poniżej zostawiam Wam link do jednego z opowiadań.
Zapraszam gorąco do odwiedzin, poszukiwań super książek, być może prezentów (ja owszem, zamierzam coś znaleźć ;)) i spotkań z autorami. Korzystajcie z okazji :)

4 komentarze:

 1. Wąchać książki to i ja lubię, ale odkąd mam Kindla dla siebie już nie kupuję książek papierowych. Ale na szczęście mam jeszcze dzieci i tutaj nadrabiam z kupowaniem za troje :) I tylko miejsca na półce już brak. Ale nie sprzedam tych, które Artur już nudzą, bo muszę zostawić dla Aarona :)

  OdpowiedzUsuń
 2. oj, powąchałabym sobie ;) niestety - Kraków za daleko...

  OdpowiedzUsuń
 3. Do Krakowa mamy za daleko, ale czytać uwielbiamy :) Korzystamy często z dobrodziejstw książkowych z pobliskiej Biblioteki :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestesmy ksiazkowymi maniaczkami. DZIEN BEZ KSIAZKI TO DZIEN STRACONY.

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo