sobota, 22 sierpnia 2015

"Cudze jabłka" - recenzja przedpremierowa

Małżeństwo to związek dwojga ludzi, związek zawarty na dobre i na złe. Tak powinno być, ale czy jest? Co w momencie, gdy na naszej wspólnej drodze napotkamy przeszkody? Co, gdy stracimy wszystko do czego przywykliśmy, w tym również zaufanie do najbliższej osoby?

Ewa i Marek Dragon, to małżeństwo z 14-letnim stażem i 11-letnią córką Polą. Małżeństwo, które miało wszystko - pieniądze, własne mieszkanie, zagraniczne wczasy, luksusy, samochody i najważniejsze - mieli siebie. Pewnego dnia okazuje się, że firma Marka upada. Powoli znikają pieniądze ze wspólnego konta, wzajemne zaufanie, luksus. Trzeba zmierzyć się z problemami i codziennością. Ewa podejmuje pierwszą w życiu pracę, Marek w tajemnicy przed żoną wpada w kolejne długi, jednocześnie próbując znaleźć pracę i uratować rodzinne oszczędności. Wzajemne sekrety, problemy finansowe, niedomówienia, powodują, że kiedyś dwoje najbliższych sobie ludzi oddala się od siebie. Czy uda im się pokonać problemy i uratować swoje małżeństwo?
Agnieszka Krakowiak-Kondracka, autorka książki "Jajko z niespodzianką", o której możecie przeczytać TUTAJ, napisała kolejną genialną powieść obyczajową "Cudze jabłka". Porusza w niej tematy realne, które mogą dotknąć każdego z nas. Jej opowieść jest szczera i prawdziwa, bez zbędnego słodzenia i koloryzowania. Wszyscy bohaterowie to ludzie z krwi i kości, mający wady i zalety, mocne strony i pewne słabości. To ktoś, kogo możemy spotkać na swojej drodze, kto może okazać się naszym sąsiadem, czy znajomym z pracy. Dzięki temu, czytelnikowi łatwiej nawiązać więź z literackimi postaciami, zrozumieć ich sytuację i wraz z nimi przeżywać ich problemy i radości.
Książkę czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wciąga nas swoją akcją, pozwala spojrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy, poszukującym odpowiedzi na życiowe pytania, udziela trafnych rad i odpowiedzi.
"Cudze jabłka" to słodko-gorzka powieść obyczajowa. Zabawna i wzruszająca zarazem. Porusza temat, który wśród książek na polskim rynku, nie jest bardzo rozpowszechniony, dzięki czemu czytelnik jest ciekawy całej historii i chętnie daje się w nią wciągnąć.
To już kolejna książka tej autorki, która jest lekka i przyjemna podczas czytania, jednocześnie niosąc ze sobą mądry, życiowy przekaz. Jest zabawna i wzruszająca, skłaniająca do refleksji, a czasem zmiany swojego postępowania.

"Cudze jabłka" znajdziecie w księgarniach 27.08.2015.

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Literackiemu za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego!

2 komentarze:

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo