środa, 27 maja 2015

Książka idealna dla małych ciekawskich :)

Każda/Każdy z nas, ma w rodzinie małego pytalskiego lub małą pytalską - prawda?? ;) U nas aktualnie wielkie zainteresowanie Em wzbudza tematyka mikrobów, gruczołów, komarów, insektów itp. itd i czasem brak mi pomysłów na odpowiedzi :)

Z pomocą przychodzi Wydawnictwo Literackie i Dorota Sumińska - autorka książki "Dlaczego oczy kota świecą w nocy". Ta książka to zbiór odpowiedzi na pytania dotyczące świata przyrody, zadawana przez dzieci i dorosłych.
 - "Dlaczego żaba jest mokra"
 - "Dlaczego koń ma kopyta"
 - "Dlaczego kogut pieje"
 - "Czy wszystkie pszczoły mają żądło"
 - "Po co pająki snują pajęczyny"
Zdjęcie ze strony Wydawnictwa Literackiego
To tylko garstka pytań, na jakie znajdziemy odpowiedzi w książce. Nie nastawiajcie się na trudne i nudne formułki. Autorka zadbała o dowcipny przekaz informacji na temat przyrody, pomijając trudne do zrozumienia przez dzieci szczegóły. Cała książka napisana jest lekkim i interesującym językiem. Czyta się ją z ogromną przyjemnością, z każdą stroną odkrywając coś nowego.
Lektura powinna zaspokoić głód wiedzy małych pytalskich - piszę powinna, ponieważ moja mała pozostała niezaspokojona na wiedzę i zadawała milion dodatkowych pytań ;)
Bardzo podoba mi się narracja. Autor "rozmawia" ze swoim czytelnikiem, "mówi" wprost do niego, tłumaczy trudniejsze zagadnienia, a z płynących słów emanuje ciepło i zrozumienie.
Dodatkowym atutem tej książki są piękne, kolorowe, pozytywne ilustracje autorstwa Joanny Żero, oraz duża, czytelna czcionka, idealna do nauki samodzielnego czytania.
"Dlaczego oczy kota świecą w nocy" polecam gorąco każdemu - małemu i dużemu czytelnikowi :)
Wydawnictwu Literackiemu dziękuję za egzemplarz :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo