wtorek, 19 maja 2015

"Koneser" - recenzja

W pod poznańskim lesie, przypadkowi ludzie odnajdują ludzkie szczątki. Okazuje się, że jest to młoda kobieta. Prostytutka. Jakiś czas później na jednym z opuszczonych fortów, odnalezione zostaje wypatroszone męskie ciało. Rozpoczyna się dochodzenie, które prowadzi zgrany policyjny duet - doświadczony podkomisarz Burzyński i młody, niepokorny posterunkowy Majewski.

W rozwiązaniu makabrycznej zagadki pomaga im zdystansowana Pani antropolog sądowa A.Broll. Podczas śledztwa okazuje się, że ofiary się znały, krąg podejrzanych zmniejsza się i wkrótce ślady prowadzą do podziemia, zajmującego się handlem ludzkimi narządami.
Czy policja rozwikła zagadkę tych makabrycznych morderstw? Jakie jeszcze tajemnice ujrzą świtało dzienne? Kim są bezlitośni handlarze?
Zdjęcie z www.google.pl
"Koneser" Joanny Opiat-Bojarskiej, to fantastycznie napisany kryminał, należący do serii "Czarna seria", wydawanej nakładem wydawnictwa Czarna Owca. 
Od samego początku trzyma w napięciu, pozwala czytelnikowi aktywnie uczestniczyć w prowadzonym śledztwie. Narracja prowadzona dwutorowo, niezwykle ciekawie - z jednej strony opisy całego śledztwa, dialogi policyjnego duetu, z drugiej telewizyjny wywiad na żywo tajemniczego człowieka, który może mieć z całą sprawą wiele wspólnego.
Poza sprawami związanymi z makabrycznymi odkryciami, poznajemy życie prywatne policjantów - walkę o małżeństwo Burzyńskiego i szalone podboje Majewskiego. Przeżywamy historie bohaterów, mających w pewnym sensie powiązanie ze sprawą - ofiarami, podejrzanymi.

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca za egzemplarz recenzencki, a kryminał "Koneser" polecam do przeczytania każdemu. Nie tylko dlatego, że jest naprawdę dobrze napisany. Zwraca także uwagę czytelnika na ważne i niebezpieczne tematy społeczne - prostytucja, handel narządami, łatwość z jaką można wpaść w kłopoty.

Ps. "(...) delektować się sportowym duchem swojego samochodu (...)"
"(...) czuł siłę sprawczą i moc wyrafinowanej technologii (...) napawał się esencją włoskiego smaku i dbałością o każdy detal wnętrza (...)"
                                                                       Cytat "Koneser" Joanna Opiat-Bojarska, str. 29

Cóż :) To nie może być nic innego jak Alfa Romeo :) Dodatkowy plus od maniaczki marki ;) Jedynie opisy nasuwały mi na myśl Brerę, GT, GTV, a to była "jedynie" Giulietta ;)

Ps.1
Jest to pierwsze wydawnictwo, które poznałam od strony przypominania czytelnikowi, do kogo należą prawa do słowa pisanego i zakazie publicznego kopiowania i rozpowszechniania jej treści. Uważam, że to świetny pomysł! Umieszczone w miejscu widocznym, uświadamiają tym co nie wiedzą, przypominają zapominalskim i dbają o autora. Bardzo dobry pomysł.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo