wtorek, 5 maja 2015

"Historyjki dla małych uszu" - recenzja

Czy gwiazdka z nieba spełni marzenie motyla Cytrynka?
Czy kotek dobrze ocenił swojego towarzysza znad stawu?
Dlaczego osy są takie samotne?

Wydawnictwo BIS wydało kolejną, cudowną książkę Joanny Wachowiak. Znajdziemy w niej kilka zabawnych, pouczających opowiadań dla najmłodszych. Napisane przyjaznym językiem, nie sprawią trudności w ich zrozumieniu przez nasze dzieci. Mowa oczywiście o książeczce "Historyjki dla małych uszu".
Wspólnie z dziećmi poznamy historię motylka, który dowie się, że dzięki pracy spełnimy swoje marzenia i osiągniemy sukces. Od małego kotka nauczymy się, że uśmiech ma ogromną moc i nie możemy nikogo pochopnie oceniać. Zwierzęta z lasu udowodnią, że małe zwierzątka, gdy połączą swoje siły mają ogromną moc! Wraz z osami poznamy małego trzmiela i zobaczymy jak nie powinny zachowywać się miłe, grzeczne dzieci, a także zrozumiemy, że nie wygląd decyduje o ilości przyjaciół.
Te i kilka innych historii (o walce i nadziei), uzupełnione są pięknymi ilustracjami Anity Głowińskiej.
Książeczka bardzo nam się spodobała. Jest interesująca. mądra i przpięknie wydana. Kto z Was nie zna innych opowieści Joanny Wachowiak, które pokochałyśmy razem z Emi, to zapraszam do archiwalnej recenzji - TU
Dziękuję Wydawnictwu BIS za piękny egzemplarz i gorąco polecamy!

3 komentarze:

 1. Cudne ilustracje <3 A ja wielkość liter twoim zdaniem? Bo szukam książeczke, z których Roksanka moja mogła by próbować czytać. Takich z dużymi literami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm... Litery na moje oko są dosyć duże, wyraźne, wygodne do czytania. Porównywalne z tymi, jakie widziałam 5 lat temu w książkach dla pierwszoklasistów ;)

   Usuń
 2. Bardzo ładne ilustracje i jak czytam w opisie ciekawe opowieści ;)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo