poniedziałek, 17 listopada 2014

"Wacek i jego pies" - recenzja


"Wacek i jego pies" to bardzo mądra i wzruszająca powieść Ferdynanda Ossendowskiego. Opowiada historię Wacka Wężyka - chłopca, który stracił mamę podczas wojny i mieszkał w chłopskiej rodzinie. Pewnego dnia Wacek przygarnia psa - wilczura - którego nazywa Mikuś. Od tej chwili chłopiec i jego przyjaciel stają się nierozłączni.
Po tragedii, w której Wacek traci swoją przybraną rodzinę, wyjeżdża do gajowego i jego żony, gdzie znajduje schronienie w środku puszczy.
Książka Ferdynanda Ossendowskiego to przepiękne opisy polskiej puszczy, zwierząt jej zamieszkujących, a także zwrócenie uwagi czytelnika na życie w tamtych trudnych czasach.
Powieść poza wspaniałymi opisami, życiowymi historiami, ukazuje przepiękną i ważną relację pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem.
Stara się również odpowiedzieć na ważne pytania i pomaga odkryć sens życia i zrozumieć jego wartość.

Uwielbiam książki o tematyce II wojny światowej. Przeczytałam ich wiele. Ta poniekąd też o niej opowiada, a ponieważ brak w niej wielu mocnych opisów, drastycznych fragmentów historii, to idealnie nadaje się dla dzieci. Przyciąga je cudowną historią przyjaźni chłopca i psa, nie pozwala o sobie zapomnieć, bo każde dziecko i nie tylko, czeka na dalszy ciąg przygód, historii, na kolejne wspaniale działające na wyobraźnię opisy przyrody.

"Wacek i jego pies" Ferdynanda Ossendowskiego, ukazała się dzięki Wydawnictwu Zysk i S-ka.
A ja tylko przypominam, że dzięki wspomnianemu Wydawnictwu, jeszcze do soboty macie okazję wygrać tą przepiękną książkę :)

Zapraszam!

1 komentarz:

  1. Ciekawa książka, wynika to tak z Twojego opisu, chyba będziemy musieli kupić sobie z Natalką:)

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo