wtorek, 23 września 2014

Wtorek z książką vol.23

Jest to historia dwóch kobiet. Kobiet, które łączy wiek i płeć. Reszta to tak naprawdę dwie różne bajki...
Sarah jest córką sędziego i plantatora. Jest kobietą o skórze białej i delikatnej, którą matka uważa za dziwadło, a ojciec za kogoś wyjątkowego. Gdy dziewczynka obchodzi swoje 11 urodziny, dostaje od matki nietypowy dla niej prezent - czarną dziewczynkę, która odtąd ma być jej osobistą niewolnicą. Jednak Sara nie chce go/jej przyjąć. Ta wyjątkowa dziewczynka wbrew wszystkim uważa, że nie można posiadać drugiego człowieka. Niestety takie myślenie tylko sprowadzi na nią kłopoty...
Czarnoskóra Szelma, w domu swojej nowej Pani nazywana Hetty, jest dziewczyną pewną siebie, zadziorną, z ogromną dumą i chęcią do nauki.
Sarah jest postacią autentyczną, jest jedną z sióstr znanych w XIX wieku z walki o prawa kobiet. Hetty, to postać fikcyjna, wymyślona przez autorkę na potrzeby tej powieści.
Zdjęcie ze strony www.google.com

Książka Sue Monk Kidd nosząca tytuł "Czarne Skrzydła", to fantastyczna powieść o południowych stanach Ameryki. To prawdziwe wydarzenia i szokująca rzeczywistość. Masa kontrastów w każdym momencie życia bohaterów. To również powieść o walce o wolność, równouprawnienie i prawa do głosu, to dzielna walka z przeciwnościami losu, to wspaniałe historie pełne ogromnej miłości i przyjaźni, to wreszcie całkiem inne spojrzenie na problem niewolnictwa. Inne, bo problem ten ukazujący jest z dwóch perspektyw - Pani i Niewolnika.

Książka ukaże się 25 września 2014 roku, dzięki Wydawnictwu Literackiemu. Prawa do jej publikacji zostały sprzedane do kilkunastu krajów, a w tej chwili trwają prace nad jej ekranizacją.

Ja ze swojej strony mogę Wam ją tylko gorąco polecać :) Ciekawe wątki, akcja, chwile trzymające w napięciu. Czyta się ją szybko i lekko i z trudnością od niej odrywa. Książka piękna, wzruszająca, ale momentami również tragiczna, smutna i przytłaczająca... Dobrze jednak, że świat się zmienia. Że na świecie są mocne i waleczne kobiety, które o te zmiany walczą. Czytajcie :)

Wydawnictwu Literackiemu dziękuję za egzemplarz :)

1 komentarz:

  1. Zapowiada sie ciekawa lektura :) zapisze sobie na mojej lisicie

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo