środa, 16 lipca 2014

Mój Przedszkolak

Jestem Mamą :) Jestem z tego dumna, tego nawet nie ukrywam :) I chociaż mam wokół siebie mądrych, starszych ludzi, którzy udzielali mi nieraz rad i wskazówek, lubiłam poczytać "mamowe" gazetki. Jednak pisane innym językiem, jednak mające inne spojrzenie na różne sprawy, podążające czasem za modą - raz dobrze, raz źle. Czytałam takie gazetki aż do momentu gdy Emilka skończyła 1,5 roku... Później już z nich wyrosłam razem z moim dzieckiem... Dlaczego?? Dlatego, że większość czasopism nastawiona jest na dzieci w wieku ok 1 roku lub do 1 roku, później już nie. Dlatego, że większość porusza tematy ciąży, porodu i opieki nad noworodkiem. A ja szukałam czegoś innego, czegoś dla rodziców starszych dzieci. Przecież my też chcemy mieć fajną publikację z której dowiemy się różnych, ciekawych informacji. Może i wiemy o niektórych, ale zawsze dobrze jest mieć wszystko zebrane w jednym miejscu, napisane przystępnym językiem. Szukałam czegoś dla rodziców prawie przedszkolaka - przecież moja córa już przedszkolakiem mogłaby być - prawda?? Nie znalazłam nic...

Do czasu ;) Do czasu aż cudowne czasopismo odnalazło mnie :)
Mój Przedszkolak, to cudowny, bezpłatny magazyn dla rodziców dzieciaczków w wieku Emilki i starszych, a także dla samych przedszkolaków :) Razem z rodzicami dba o zdrowie maluchów, ich bezpieczeństwo, a także wspiera ich rozwój. Wszystkie artykuły i informacje jakie w nim znajdziemy, pisane są przez specjalistów - psychologów, logopedów, lekarzy, nauczycieli, którzy pracują z dziećmi, z rodzicami i stale doskonalą swoją wiedzę.
Co mnie zachwyciło?? Aktualność porad i artykułów, a także to, że wszystkie ważne informacje mogę znaleźć w jednym miejscu. Nie muszę godzinami siedzieć i szperać w "wujku" google. Otwieram magazyn i mam :) W aktualnym, letnim numerze, znalazłam kilka ważnych kwestii, które z pewnością przeczytam sobie przed wakacjami w Młodą. W końcu nie codziennie jeździmy tak daleko ;) Jakie artykuły mam na myśli?? Bezpieczeństwo dziecka nad wodą, jak radzić sobie gdy malucha ugryzie jakiś owad, jak chronić naszą pociechę przed upałem, temat numeru "Zatrucia pokarmowe - wakacyjny problem". Dodatkowo informacje o zbawiennym wpływie wody, o dobroci ryb - oczywiście wszystko na zdrowie :) Porady dla rodziców, których pociecha dopiero zaczyna szkolną przygodę, porady jak przetrwać wakacyjną podróż wraz z propozycjami zabaw, propozycje książkowe na wakacje i nie tylko. Podoba mi się, że w czasopiśmie poruszane są ważne kwestie psychologiczne, które przecież dotykają nawet tak małe dzieci jak przedszkolaki, a na które my rodzice nie zawsze zwracamy uwagę - w aktualnym numerze - dziecięce kompleksy.

Czasopismo Mój Przedszkolak napisane jest bardzo przystępnym, prostym, "lekkim" językiem, dzięki czemu czyta się je szybko, łatwo i przyjemnie. Wiedza przekazana jest w bardzo przyjemny i prosty sposób, nie nachalnie, nie pokazując czego nie wiemy, ale starając się delikatnie nas ukierunkować. Magazyn jest bardzo kolorowy :) My i nasze dzieci będą mogły przeglądać go z przyjemnością.

Na koniec wspomnę tylko, że twórca magazynu Mój Przedszkolak - Wydawnictwo Forum, stworzyło portal dla rodziców, w którym możemy zobaczyć poprzednie numery czasopisma, dowiedzieć się o tym, jakie aktualnie tematy są poruszane na jego łamach, dokonać prenumeraty, a także wypowiedzieć się w kwestiach, które są nam szczególnie bliskie i znane.

Bardzo fajne miejsce dla rodziców Przedszkolaków, dlatego zapraszam Was gorąco do zaglądania na stronę Mój Przedszkolak, do polubienia jej FanPage, a najbardziej do zapoznania się z magazynem. Na prawdę warto! Przekonajcie się sami, wystarczy kliknąć TUTAJ :)

Dziękuję Wydawnictwu Forum za propozycję i możliwość poznania tego fantastycznego magazynu :)

ps. Nie wiem gdzie się uchowałam, że jako "ciało pedagogiczne" nie kojarzyłam pewnych publikacji i tego Wydawnictwa. Może dlatego, że nie mam doświadczenia, ale... aż mi serce skacze z radości jak poczytałam tytuły magazynów jakie Forum wydaje - nic tylko dostać pracę w zawodzie ;)

4 komentarze:

 1. Niby gazeta bezpłatna, ale wysyłka przy opcji czterech sztuk wychodzi ponad 4zł za sztukę, to już by ją do kiosków dali po 1-2zł jak kosztują te dziecięce gazetki bez dodatków ;) Szkoda, bo chętnie bym kupowała, ale nie za 4zł sztuka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz masz możliwość bezpłatnego, a potem w kioskach :) Mam nadzieję, że cena będzie ok, aczkolwiek nie kojarzę gazet dziecięcych w cenie 1 zł... O.O

   Usuń
  2. A ja kupowałam po 0.99 jakieś gazetki, nie pamiętam teraz jakie ;) Jak będzie w kioskach to bajer!

   Usuń
 2. I się nie chwaliłaś?? No wiesz co?? Wrrrr normalnie! :P
  Będę polować i dam znać ;)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo