czwartek, 26 czerwca 2014

Wtorek z Książką vol.18

Lato! Mamy lato! Oby tylko pogoda była letnia, wakacyjna. Ciepło, słonecznie, bez ulew i burz. Idealnie na wyprawy małe i duże, rodzinne wycieczki, na niziny, nad morze, albo w góry. I dziś właśnie przedstawię Wam coś, co idealnie pasuje na rodzinne, górskie wycieczki :)

Kiedy wybieraliśmy się na pierwsze wakacje z Em, miała wtedy 9 msc. Były to oczywiście góry :) Pamiętam, że bardzo dużo czasu spędziliśmy na szukaniu tras spacerowych, takich po których bezpiecznie jest spacerować z małym dzieckiem. Przekopaliśmy cały internet i uwierzcie, nie znaleźliśmy nic co by nas zadowalało i spełniło nasze oczekiwania. Szukaliśmy też po księgarniach i nadal nic. W końcu kupiłam najprostszy przewodnik po górskich szlakach i na tym koniec.

Ogromnie żałuję, że wtedy nie było tej pozycji, którą dziś będę Wam wychwalać :) W każdym razie dobrze, że pojawiła się teraz, bo 2 lata to nie dużo, a Em młoda więc wycieczki będą się odbywać teraz pełną gębą :D
"Tatry z dzieckiem" to przewodnik stworzony przez małżeństwo - Annę i Marcina Szymczaków, a wydany dzięki Wydawnictwu Bezdroża.
W przewodniku tym, poza oczywiście trasami dla rodzin z dziećmi w wózkach, nosidłach i samodzielnie dreptających, znajdziemy porady praktyczne dotyczące wędrówek, zasady bezpieczeństwa, rozkład wycieczek w Tatrach, propozycje na deszczowe dni, a także informator w którym zamieszczone są spisy schronisk, ważne telefony, informacje o parkach, basenach itp. Na końcu książki i do każdej trasy wycieczkowej dołączone są mapki.
Każdy rozdział zaznaczony jest innym kolorem, dzięki czemu szybko i łatwo będzie nam się odnaleźć wśród zgromadzonych tu informacji.
W rozdziałach opisujących wycieczki górskie, poza najważniejszymi informacjami o których wspomniałam, autorzy zamieścili ciekawostki i wspomnienia mamy z wypraw.
Książka wg mnie jest super. Idealna na wycieczki z dziećmi i nie tylko. W jednym miejscu mamy zebrane wszystkie istotne informacje, szybko znajdziemy odpowiedź na pytania związane z trasą naszej wędrówki. Jest lekka, giętka i zmieści się w każdym plecaku i torebce, w wózkowej kieszonce również :)
Bardzo gorąco polecam i dziękuję Wydawnictwu Bezdroża za pomocnika w planowaniu górskich wypraw :)

Pozdrawiam!
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo