wtorek, 17 czerwca 2014

Wtorek z Książką vol.17

Kolejny wtorek z książką, tym razem o czasie :) Dziś będzie coś dla dziecka, coś dla mamy, a także coś dla... taty, dziadzi, a nawet wujka :)

Hit o którym wspominałam już ostatnio (Ewelinka-Mordoklejka) zgadła co to za książka :) "Przygody z małpką" Stefani Szuchowej, to kolejna pozycja Wydawnictwa Muza, wydana dzięki uprzejmości Muzeum Książki Dziecięcej. Pierwsze wydanie tej książki miało miejsce w 1960 roku!
Zdjęcie ze strony Wydawnictwa Muza
Jest to historia o pewnym małym chłopcu, który wraz ze swoją starszą siostrą wybrał się na wycieczkę do lasu. W drodze powrotnej gubi się i... nie pamięta ani gdzie mieszka, ani jak się nazywa. Całe szczęście historia ma szczęśliwe zakończenie, ale i rodziców i małych czytelników uczula na to, jak ważne jest by dziecko umiało się przedstawić. A przynajmniej wiedziało gdzie mieszka i jak się nazywa. Tak dużo łatwiej odnaleźć rodziców. Moja 2,5-latka wie jak ma na imię, na nazwisko, wie gdzie mieszka i gdzie parkuje jej samochód :D Jakiej jest marki też wie haha :P

Bardzo gorąco polecam Wam tą rewelacyjną książkę, z bardzo mądrym przesłaniem, z pięknymi ilustracjami Janiny Krzemińskiej. Fajnie, że udało się przywrócić życie tym starym bajkom, jakie pamiętają jeszcze nasi rodzice :)
Wydawnictwu Muza bardzo dziękuję za sympatyczny prezent :)

Teraz czas na mój absolutny hit od Wydawnictwa Literackiego! Hit nie tylko dla mnie, ale i dla świata, bo książka ta stała się światowym bestsellerem, a prawa do powieści zostały sprzedane do 18 krajów!!

Ravn to znany i ceniony kopenhaski policjant, któremu pewnego dnia zawalił się świat. Wykończony psychicznie, na przymusowym urlopie, pogrąża się w pijaństwie, by zapomnieć o tym co go spotkało.
Masza - młoda Litwinka zarabiająca na życie swoim ciałem. Gdy pewnego dnia oznajmia swojemu partnerowi, że chce skończyć z takim życiem, okazuję się, że Igor ma długi. Masza zostaje przez ukochanego sprzedana i znika bez wieści...
Thomas (Ravn) zostaje poproszony przez swojego przyjaciela o pomoc w odnalezieniu dziewczyny. Początkowo nie chce się zgodzić, jednak później niespodziewanie angażuje się w sprawę i... odnosi sukcesy.
Zdjęcie ze strony Wydawnictwa Literackiego
Seryjny morderca będący psychopatą, handel żywym towarem, prostytucja, narkomania i szczęśliwe zakończenie - to wszystko co oferuje nam duński kryminał "Wykolejony", którego autorem jest Michael Katz Krefeld. Książka która trzyma w napięciu od pierwszych do ostatnich stron. Krótkie rozdziały, akcja, dialogi przewyższające swą objętością opisy miejsc i zdarzeń - to wszystko nie pozwala na znużenie tą lekturą. Nie będę Wam opowiadać całej historii, bo lepiej przeżyć ją samemu czytając - WARTO!! :) Książka właśnie ukazała się w księgarniach, więc biegnijcie na zakupy :)

Osobiście nie przepadam za kryminałami i ich nie czytam, ale jeśli każdy będzie brzmiał podobnie, to zmieniam swoje upodobania :) Jako ciekawostkę dodam, że zapoznanie się z tą nowością Wydawnictwa Literackiego i światowym bestsellerem, zajęło mi 2 wieczory :)

Dziękuję Wydawnictwo Literackie!

3 komentarze:

  1. Na małpkę się skusić musimy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pamiętam tą książce o małpce... wręcz ją uwielbiałam :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mamy 'Przygodę z małpką' i też polecamy :)

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo