wtorek, 15 kwietnia 2014

Wtorek z Książką vol.9

Kinder niespodzianka - znana również jako jajko z niespodzianką, to ulubiony przysmak chyba każdego dziecka. W zwykłym opakowaniu kryje się pyszna, mleczna czekolada, a dalej plastikowe pudełeczko kryjące niespodziankę - coś na co dzieci czekają najbardziej.

Nie, nie jest to opis czy reklama dziecięcego przysmaku. Będzie to krótka zachęta do zapoznania się z naprawdę fantastyczną książką z Serii z fasonem - Dobrze skrojona literatura kobieca. Jako pierwsza z tej serii ukazała się powieść scenarzystki serialu "Na dobre i na złe" Agnieszki Krakowiak-Kondrackiej, nosząca tytuł "Jajko z niespodzianką". Tytuł idealny, bo zarówno książka, jak i historia w niej opowiedziana, może zostać porównana do czekoladowej pyszności wspomnianej na początku.
Pod zwykłą okładką, kryje się ciekawa, bardzo życiowa i wciągająca historia Ady i jej małej córeczki. Historia mówiąca o trudach samotnego macierzyństwa, o walce i strachu o dziecko, o poszukiwaniu przedszkola i ludziach z wyższych sfer, o pracy i jej utracie. Po tych wszystkich wątkach czytelnik dochodzi do ostatniego - najfajniejszego wątku, na który każdy czeka jak dziecko na zabawkę - historii dwojga rodziców zakończonej happy endem.
"Jajko z niespodzianką" to powieść wydana dzięki Wydawnictwu Literackiemu, powieść w której znajdziemy wiele wzruszających chwil i zabawnych momentów. Powieść, którą przeczytamy jednym tchem i odprężymy się przy niej po ciężkim dniu.
Debiut Agnieszki Krakowiak-Kondrackiej, uważam za niezwykle udany. Mam nadzieję, że kolejne części Serii z fasonem będą równie ciekawe i wciągające. Będę na nie polować.
Dziękuję Wydawnictwu Literackiemu za egzemplarz tej książki, a tym samym wsparcie wtorkowej akcji.
Polecam serdecznie :)

Dziś chciałam Wam jeszcze pokazać inną książkę - dla dzieci tym razem, ale nie tylko :) Jest to książka jaką otrzymałyśmy od Wydawnictwa BIS.
"Misiowe składanki" Ewy Zielińskiej, to zbiór fantastycznych zabawek z kartonu, do samodzielnego złożenia. Ilustracje w książce na prawdę przypominają mi te, jakie pamiętam z dzieciństwa :)
W środku znajdziemy szablony, z których po wycięciu i sklejeniu otrzymamy klocki, zwierzątka, wiatrak i wiele innych.

Każda karta jest wykonana niezwykle starannie, z dbałością o szczegóły. Każda zabawka pomalowana jest żywymi, naturalnymi barwami. Do każdej zabawki jest instrukcja jej wykonania, a także strzałki wskazujące miejsca sklejenie, wycięcia i zagięcia - gdyby czasem jakiś rodzic obawiał się zabaw kreatywnych ;)
Książka to idealny pomysł na deszczowe dni dla dzieci starszych, bądź na zabawę maluchów razem z rodzicami. Każde dziecko ćwiczy posługiwanie się nożyczkami - oczywiście pod bacznym okiem rodzica lub opiekuna, klejenie; składanki rozwijają wyobraźnię, poprawiają sprawność motoryczną, wyciszają.
Korzystając z wczorajszej deszczowej aury i zbliżających się świąt, razem z Emilką zrobiłyśmy wielkanocną kokoszkę :) Zabawy miałyśmy co niemiara :) Zachęcam Was bardzo serdecznie do zapoznania się z tą pozycją, do zabaw z dziećmi i wspierania ich :) A Wydawnictwu BIS dziękuję ogromnie za tak fantastyczny prezent! :)


2 komentarze:

  1. Te misiowe składanki prezentują się ciekawie. Lubimy takie kreatywne książki :)

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo