wtorek, 4 marca 2014

Wtorek z Książką vol.3

Kolejna odsłona wtorkowych spotkań z książką :) Powiem tak po cichu na razie, żeby nie zapeszyć, że do akcji dołączyło kilka wydawnictw :)) Nawet nie wiecie jak się cieszę!
Dziś nie będzie pozycji do czytania. Przedstawię Wam książkę, która pomaga dzieciom rozwijać się, zachęca do myślenia, do zabawy, do planowania. Jest praktycznie dla każdego malucha, bo i Em mając 2,5 roku wykonuje niektóre zadanie, a starsze dzieci poradzą sobie ze wszystkim i będą miały duużo frajdy :) Dodatkowo zadania zachęcają do wspólnej zabawy dzieci i rodziców. Rodzic pomoże, przeczyta, wyjaśni, spędzi z dzieckiem trochę czasu.
"Wielka Księga Zagadek" wydana dzięki Wydawnictwu Muza, to zbiór rebusów, zadań matematycznych, rozsypanek, gier słownych i rysowanek.Poziom zadań jest różny. Dodatkowo można go modyfikować w zależności od wieku dziecka i poziomu jego umiejętności. Polecenia zadań, to dodatkowa możliwość do ćwiczenia czytania ;)
Całość jest starannie wykonana i ładnie wydana. Rysunki są czytelne, a papier bardzo dobrej jakości. Książka posiada 206 stron, na których znajdziemy 181 zadań i... odpowiedzi na samym końcu :)

Książka jest świetna. Dokładnie się jej przyglądałam, analizowałam po kolei każde zadanie :) To świetna propozycja dla rodziców, którzy chcą wspomóc rozwój dziecka, lub po prostu dobrze się z nim bawić. To również świetna propozycja dla nauczycieli :) Ja takich książek mam już kilka - uwielbiam je i po cichu liczę na to, że kiedyś przydadzą się w mojej karierze zawodowej...
Dziękuję Wydawnictwu Muza za możliwość poznania "Wielkiej Księgi Zagadek" i polecam wszystkim tą pozycję, jak i pozostałe tego wydawnictwa :)

A Wam wszystkim dziękuję za 4 lata :)
Prezent dziś dostałam :P Wygrała w konkursie u Matki Aparatki ;) Zdjęcie wrzucałam Wam kiedyś na FB :)

Pozdrawiam!3 komentarze:

 1. Książka fajna, mogłybyśmy nawzajem sobie takie pozycje zrecenzować, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale chyba jesteśmy "koleżankami po fachu" :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo fajna propozycja :-))
  jak Gabi troszkę podrośnie to będziemy takich szukać :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam tą książkę już na tylu blogach, że chyba się skuszę. Pozdrawiam, Mama A.

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo