czwartek, 13 lutego 2014

Jak łatwo pomagać

W Polsce jest taka dziwna sytuacja, że każdy każdemu pomaga. Oczywiście są wyjątki, ale nimi się teraz nie zajmuję. I nie chodzi tu o to, że to źle, że pomagamy. Wręcz przeciwnie. Fajnie wiedzieć, że są ludzie którzy chcą to robić, że są momenty kiedy wszyscy potrafimy się jakoś zebrać do kupy i wesprzeć tych co potrzebują. Szkoda tylko, że musimy liczyć jeden na drugiego, a nie na... innych, tych wyżej.

Jak pomagamy?? Tak jak każdy może. Kto daje radę to przelewa jakieś sumy, licytuje na aukcjach itp. Praktycznie każdy oddaje 1% podatku. Większość wspiera WOŚP. Są i tacy co nie mogą pomóc finansowo, wtedy udostępniają informacje o potrzebujących - to też pomoc! Są i akcje klikania - Pajacyk, składki na jedzenie do schronisk, budowanie domu dla dzieci, składki na jedzenie dla dzieci - takie kiedyś widziałam, teraz coś mi zniknęły.

Komu pomagamy?? Potrzebującym. Chorym - na leki, leczenie za granicą, na protezy; biednym - na ubrania, opał, jedzenie, pomoce do szkół; dzieciom - na nowy dach nad głową, zabawki; zwierzętom - na jedzenie, ratunek od śmierci, ciepły kąt.

Ja pomagam. Klikam, wspieram WOŚP co roku, oddaję 1%. Na większe aukcje typu przelanie pieniędzy czy licytacje nie bardzo mnie stać, chociaż i w takich parę razy zdarzyło mi się wziąć udział.

Dziś chciałam Wam przedstawić portal założony przez ludzi o wielkim sercu, którzy chcą wspierać i pomagać. Portal WszyscyKlikamy.pl Na czym to polega?? Rejestrujecie się i klikacie w akcje które chcecie wesprzeć (portal pomaga dzieciom, niepełnosprawnym, zwierzakom - wszystkim). Za każdy kliknięty punkt, sponsor przekazuje pieniądze na wybrany cel charytatywny. Pomagacie komuś. Wy sami macie z tego satysfakcję, ale i pewną korzyść (o ile to w ogóle fajnie brzmi w tym temacie). Dzięki zebranym klikerom, możecie obniżyć ceny produktów i usług na portalu i kupować ze zniżkami.

Proste?? Fajne?? Fajne. Aczkolwiek ja zarejestrowałam się tam nie po to by mieć korzyści, ale po to by pomagać. Bo w ten sposób mam większe pole manewru.

To co?? Kto się przyłączy?? :)
http://wszyscyklikamy.pl/ref/64f438e36824643ec3884d0d64d43eed

2 komentarze:

 1. Nie wiem czemu ale jakoś tak wydaje mi się, że te wszystkie strony gdzie się pomaga klikiem to pic na wodę. Może mam mylne odczucia, ale jeszcze nigdy nie widziałam, żeby komukolwiek takie klikanie pomogło, ale może za mało się wczytuję w internet nie wiem ;)) My wspieramy WOŚP, wspieramy zbieranie pieniążków na chore dzieci, na tyle na ile możemy sobie pozwolić. 1% też na dzieci zawsze idzie. Chciałoby się pomagać więcej, ale skąd brać na to fundusze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie... Mnie też jedyne co powstrzymuje to fundusze. Ale na WOŚP daję co roku. Jeździmy na Rajdową Orkiestrę i tam ile wlezie :)
   Co do klikanych. W sumie i Pajacyk i dokarmianie zwierząt w schronisku efekt przyniosło, więc nie mam podstaw by nie wierzyć :) A tutaj?? Zobaczymy :) Ja trzymam kciuki :)

   Usuń

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo