niedziela, 1 grudnia 2013

"Blogostan" - recenzja

"Blogostan" to książka napisana przez Joannę Opiat-Bojarską, wydana przez Wydawnictwo Replika.

Na początku myślałam, że książka będzie opowiadać o blogowym życiu. Nie wskazówki, ale ciekawy opis świata blogowego, znajomości, może nawet zasad pisania pamiętnika internetowego.
Zaskoczona byłam, gdy okazało się, że "Blogostan" to opowieść o ludziach, ich historii, o internecie który poza radością, odpoczynkiem i innymi korzyściami, może być niebezpiecznym narzędziem manipulacji. Główna bohaterka w internecie szuka pocieszenia w chwili problemów z chłopakiem, problemów w pracy, a także jak się okazuję problemów rodzinnych.
Początkowe blogowanie dla przyjemności i w wolnej chwili, staje się nałogiem, uzależnieniem, wręcz obsesją. Sylwia - główna bohaterka - każdą wolną chwilę poświęca na pisanie, lub sprawdzanie kto napisał, kto przeczytał, kto odwiedził jej stronę.
Akcja książki jest bardzo dynamiczna, a ciekawa bohaterka i życiowe sytuacje okraszone humorem, zachęcają do przeczytania i... refleksji po jej zakończeniu.
Polecam :)

1 komentarz:

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo