wtorek, 30 kwietnia 2013

Pytania prawie retoryczne...

Nie będzie o Europie, nie będzie o życiu, nie będzie o ludziach. Będzie za to kilka pytań które pozostawię bez odpowiedzi. Kilka spośród setek jakie kłębią się w mojej głowie. Bez odpowiedzi gdyż takich nie znam, nie chcę udzielać, lub też udzielenie ich nie leży w moich rękach.
1. Dlaczego ludzie (pracownicy) w Polsce, nie są szanowani przez swoich pracodawców?
2. Dlaczego "wspaniali" politycy mydlą oczy, że będzie lepiej, że walczą o lepsze życie a tak naprawdę mają Nas wszystkich gdzieś?
3. Dlaczego w kółko i do znudzenia jest wałkowana sprawa Smoleńska, konflikty między partiami, a nikt nie zajmie się sprawami naprawdę ważnymi - np. bezrobociem?
4. Dlaczego jest cisza o powyższym (bezrobociu), a ludzie wysoko postawieni zdają się nie widzieć, że z Polski każdy ucieka?
5. Dlaczego matki I kwartału i rodzice przedszkolaków mogą wywalczyć swoje, a pozostałym tyłka ruszyć się nie chce?
6. Dlaczego rząd obiecujący politykę prorodzinną i masę ułatwień młodym rodzinom, pozwala aby te przymusowo się rozdzielały?
7. Dlaczego w Polsce panuje taka cholerna biurokracja, mająca na celu wypłatę np. "psich" pieniędzy...
8. Dlaczego "Panowie" kraju uważają, że miesięcznie na dziecko starczy 77 zł?
9. Dlaczego lepiej zabrać dziecko biednym rodzicom i nic im nie pomóc, a dać je jakimś podejrzanym typom wypłacając co miesiąc ok 1000 zł?
10. Dlaczego za krzywdę na zwierzęciu są wyższe kary i szybszy wyrok niż za krzywdę na dziecku...
11. Dlaczego ciężko pracujący człowiek nie może pozwolić sobie na normalne życie bez liczenia czy starczy na chleb, a człowiek z zawodem "syn" lub "córka" ma wszystko?
12. Dlaczego człowiek ciężko pracujący od 25 lat, od rana do nocy praca fizyczna zarabia miesięcznie ok 2 tys zł (przy dobrych wiatrach) a taki Mu..., Pa..., Li... i inne gwiazdki - co najgorsze dzieciaki!! - dostają te 2 tys za 1 dzień kłapania buzią??

Paranoja...

************************************

Dziękuję za wczorajsze odpowiedzi :) Myślałam, że drewniane klocki to dla młodszych ;)

8 komentarzy:

 1. "mieszkam w teczce tekturowej... " zrozumiem jeśli usuniesz kom. za resztę domyślnego niecenzuralnego tekstu ,ale tyle ciśnie mi się na usta , przykre , smutne , niedorzeczne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znałam wcześniej, ale poznałam.
   ps. Śliczna sesja córci :) Komentować bez zalogowania nie mogę, więc piszę tutaj,

   Usuń
 2. Dobre pytania... smutne, ale prawdziwe! :/

  OdpowiedzUsuń
 3. i znowu bliźniaczka mentalna... Bac się Ciebie zacznę. Mam prawie identyczną listę pytań stworzoną (pierwotnie z pomysłem wysłania do premiera :P )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też chętnie bym wysłała, ale i tak nikt Ci nie odpowie. Tutaj na pewno niżsi przeczytają bo sprawdzać trzeba, wiesz w Polsce wolność słowa mamy... I z tego powodu pisałam dość delikatnie... ;)

   Usuń
 4. I ja podpisuję się pod tymi pytaniami. Jak tak dalej pójdzie to i mój M będzie musiał szukać pracy za granicą ...

  OdpowiedzUsuń
 5. polityka prorodzinna w naszym państwie nie istnieje...

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mnie coraz więcej rzeczy przemawia za wyjazdem niż za pozostaniem w kraju niestety. Właśnie między inny przez te pytania, które przytoczyłaś.
  Jest mi wstyd za ten Rząd, robią najgorszą politykę od lat, ale mają najlepszy PR jaki ten kraj kiedykolwiek widział, dlatego zawsze kiedy dzieje się coś ważnego w sejmie dla ludzi, pojawia się w TV temat zastępczy! Mam dość bezsilności i lania na porządnych obywateli! I nie zamierzam się kopać z koniem.

  corsyka

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo