środa, 13 lutego 2013

Poradnik Żywienia Dziecka w wieku od 1. do 3. roku życia i Pierwsze 2 lata życia dziecka

Książka "Poradnik żywienia dziecka w wieku od 1. do 3. roku życia" wpadła mi w ręce podczas ostatniej wizyty u pediatry, a konkretniej to Nasza wspaniała pediatra mi ją podarowała :) Poradnik dla młodych rodziców został wydany przez Instytut Matki i Dziecka. Są w nim zawarte wszystkie odpowiedzi na pytania nurtujące młodych rodziców, dotyczące zasad żywienia maluchów. Co najważniejsze, informacje podane są w sposób przystępny, przejrzysty i zrozumiały :) Mnie spodobał się przekaz jak żaden inny :) Coś w rodzaju ściągi :) Wszystko mam jak na talerzu w jednym miejscu, począwszy od umiejętności dziecka na danym etapie, poprzez piramidę żywienia, kończąc na uwaga, uwaga... przykładowych przepisach i menu!! :) Dla mnie rewelacja, tym bardziej, że ja nie znoszę i nie umiem świetnie gotować, a w domu mam totalnego niejadka... Książeczka pięknie wydana, kolorowa, z obrazkami które zainteresują małego łasucha i nie tylko :)
Gorąco polecam!! Można sobie ściągnąć za darmo ze strony Instytutu Matki i Dziecka :)
Klik

Znalezione na www.google.pl

Kolejną lekturą wartą polecenia jest przewodnik dla rodziców noszący tytuł "Pierwsze 2 lata życia dziecka". Tą książeczkę nabyłam jeszcze przed ciążą. Przyznaję, że czytałam różne lektury, ale ta jest jedyna, gdzie znalazłam rzetelne informacje na wszystkie pytania z zakresu ciąży, porodu, rejestracji nowego członka rodziny, badań, szczepień i rozwoju. Odpowiedzi na pytania są udzielane w sposób jasny i krótki, dodatkowo opatrzone symbolami przypominającymi sygnalizację świetlną :) Co oznaczają symbole jest oczywiście dokładnie wytłumaczone na początku poradnika. Książeczka wydana przez Medycynę Praktyczną. Ja zamówiłam ją na ich stronie Klik płacąc wtedy ok 20 zł, czyli tyle co za książki o podobnej tematyce, z tą różnicą, że tutaj naprawdę warto!! Brawa głównie należą się za super objaśnienie zagadnienia szczepień, a tym samym rozwianie wątpliwości i wytłumaczenie niektórym rodzicom, że powielają bzdury typu "Szczepienia powodują autyzm i porażenie mózgowe", "Nie warto szczepić". Również gorąco polecam!! :)
Znalezione na www.google.pl

2 komentarze:

Drogi czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza pod tym postem i Twój czas jaki poświęciłeś aby nakreślić tych kilka słów :)

Copyright © 2016 www.ciepelkowo.pl | blog
| Magda M. Ciepełkowo